ostrzarz_praca.jpg

Ostrzarz narzędzi

Praca ostrzarza narzędzi, pozornie idealna dla mężczyzn, jest równie dobra dla kobiet. O swoich początkach pracy „ostrzarza”
w jednej z łódzkich fabryk meblarskich opowiada Pani Marlena.

 

Praca ostrzarza narzędzi, pozornie idealna dla mężczyzn, jest równie dobra dla kobiet. Sprawdzą się w niej wszystkie osoby, które lubią naprawiać, nie boją się prac manualnych, chcą się uczyć i rozwijać. Na stanowisku pracy, które oferują firmy zajmujące się produkcją mebli czy innych wyrobów drewnianych odnajdą się ci, którzy umiejętnie połączą fach serwisanta, konserwatora, ostrzarza. O swoich początkach w pracy „ostrzarza” w jednej z łódzkich fabryk meblarskich opowiada Pani Marlena.

 

Nie wszyscy lubią naprawiać, serwisować sprzęt. Przyjęło się wręcz, że lepiej jest wyrzucić niż naprawić. Skąd u Pani pomysł na zawodowe zajęcie się „naprawianiem”?

 

M: Zajmuje się naprawianiem, ponieważ uważam, że trzeba eliminować niepotrzebne koszty – naprawa, wymiana podzespołów jest o wiele tańsza, pozwala również wyeliminować straty czasu, związane z oczekiwaniem na nowy element. Naprawiając skutecznie narzędzie, dajemy mu drugie życie.

 

Dlaczego zdecydowała się Pani aplikować na ofertę pracy w dziale serwisu?

 

M: Ponieważ lubię swoją pracę. Sprawia mi satysfakcję, gdy coś skutecznie naprawię, odnajduję się w pracach manualnych związanych z mechaniką, hydrauliką czy elektryką.

Czy ostrzenie narzędzi jest trudnym zajęciem? Gdzie tkwi haczyk?

 

M: Ostrzenie nie jest trudnym zajęciem, prawidłowo prowadzone szkolenia przynoszą efekty. Gdzie tkwi haczyk? Ważne jest, by być skupionym, myśleć nad tym, co się robi, bo narzędzia są bardzo ostre a tym samym niebezpieczne. Ważne są tu chęci, otwartość na podnoszenie kwalifikacji, ciekawość, dociekliwość, zadawanie pytań. 

 

Co było dla Pani najtrudniejsze w rekrutacji? Czy była stresująca?

 

M: Rekrutacja była przyjemna, mile wspominam rozmowę ze swoim przyszłym kierownikiem.


Pierwsze dni na stanowisku? Wyzwania, nauka, wdrożenie?

 

M: Pierwsze dni to przede wszystkim obserwacja, zadawanie pytań, na które zawsze są odpowiedzi. Nigdy nie pozostałam sama, bez wyjaśnienia, czy udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie. Kolejne dni to czas na prace pod nadzorem i wdrażanie się w proces ostrzenia. Trening czyni mistrza, więc trenowanie jest tu bardzo ważne. Po pewnym czasie człowiek staje się pewny i swoje obowiązki wykonuje już sam.

 

Na czym polega praca w dziale serwisu narzędzi?

 

M: Praca polega na przyjmowaniu i wydawaniu narzędzi, ostrzeniu, serwisie w tym konserwacji i naprawach.

 

Gdyby miała Pani wymienić trzy rzeczy, które najbardziej lubi Pani w tej pracy?

 

M: Atmosfera, rozwój zawodowy, miły i kompetentny przełożony.


Gdyby miała Pani zachęcić kolegę, koleżankę do pracy na takim stanowisku… to co by Pani powiedziała?

 

M: Za podjęciem pracy przemawia, ciekawa praca, umożliwiająca rozwój i dająca satysfakcję. Ważna jest również atmosfera, zgrany zespół i kompetentny przełożony. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to praca w stabilnej firmie.

Praca:

ostrzarz.jpg

Ostrzarz Narzędzi

Dla naszego klienta, globalnego lidera branży meblarskiej i drzewnej
z Konstantynowa Łódzkiego, zatrudniającego ponad 400 pracowników, poszukujemy kandydatów/ki na stanowisko "ostrzarz narzędzi".